Černé místo

12. března 2014 v 20:18 | Sin Ister |  Please Talk to ME !!!

Už se mi ztratil původní smysl existence tohoto černého místa na nekonečné mapě webu. Mám dojem, že jde o zprostředkování prostoru na jistý druh terapie a ventilace vnitřních pocitů, se kterými si lze velmi dobře hrát, jako když skládáte rubikovou kostku. Je fajn složit správně každou stranu, ale ta dokonalá jednobarevnost se nevyrovná pestrosti a možnostem, které jinak mohou vzniknout, tím spíš, že nic není dokonalé, snad kromě matematiky, ale na to taky nedokážu odpovědět, protože matematika je sice obsažena v podstatě ve všem, ale velký počet nevysvětlitelných anomálií, které se vyskytujou po celém světě už od dob prehistorických, přináší jenom další pochyby a neurčitost. A nebo ještě nejsme tak chytří a celkově toho pořád víme příliš málo, na což bych si klidně i vsadil.

Znám řešení a odpovědi na spoustu tíživých otázek, ale jedná se o velice kontroverzní záležitost, částečně riskantní, většinovou veřejností zavrženíhodnou, osvícenci a svatými muži požehnanou a studovanou, schopnou doslova a do písmene změnit svět, přesto by však nadchnula jen minoritní počet lidí, což je šílené a smutné, takže smířlivě navrhnu něco na ukrácení času, např. zamyslet se nad podobností a analogií mezi mozkem, počítačem a vesmírem.

Výše zmíněná podobnost mě denodenně vede k myšlenkám na rozvoj svých schopností, jež nám náš přirozený hardware dovoluje (samozřejmě čím jste přirozeně inteligentnější, tím lépe), ale vždycky dojdu k závěru, že i kdybych po zbytek života seděl na zadku u intelektulních činností, nikdy bych tento poenciál nedovedl plně rozvinout, a kromě toho by můj už tak dost pobledlý ksicht zřejmě získal barvu alá brčálová zeleň monitoru Commodore 128, o atrofování svalstva ani nemluvě. Mimoto, potkat v tomhle stavu a rozpoložení např. dnešního oslavence Jacka Kerouaca, jakkoliv je to nepravděpodobné (je totiž mrtvý již pátou dekádu), totálně by mě zjebal a vysmál by se mi, protože nejsem zbitý a blažený, jako každý správný hipster z padesátých let, a místo toho někde sedím a řeším píčoviny. No jo, každý z nás to nemá tak jednoduché, že si může dovolit bydlet celý život u mámy, pěstovat alkoholismus, hulit, píchat s každým v dohledu, sjíždět se benzedrinem a pak psát šílené romány, které změní svět. Tedy aspoň ne tak úplně doslova. Každopádně dneska všechno nejlepší Jackie.

Jen pro ten dnešní den, jsem unavený a lehce halucinující, nemůžu se už soustředit ani na to napsat pár dalších na první pohled nesmyslných vět na tohle podivné místo, které postrádá účelu stejně jako všechno ostatní mimo něj, snad kdybych byl skutečný solipsista, pak bych nějaký větší smysl viděl, ale to je vyloučeno, takže možná bude lepší přestat s tím a nechat se zase chvilku pasivně unášet, dokud mě opět nevysvobodí něco, čemu alkoholici říkají jasná chvilka, a my ostatní satori, které se mimochodem dneska bohužel nedostavilo.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Je autor tohoto blogu šílený?

Ano
Ne

Komentáře

1 fall fall | 13. března 2014 v 21:17 | Reagovat

...nekdo chodi do lesa hledat houby,
a nekdo je chodi nachazet a sbirat...

A neni to o houbach:)

2 Sin Ister Sin Ister | 13. března 2014 v 21:42 | Reagovat

[1]: Škoda, houby mám rád, obzvlášť ty magické.

3 fall fall | 14. března 2014 v 14:47 | Reagovat

Nu dobra, je to i o houbach :)
Akorat u tech magickejch vetsina lidi cjodi najisto :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama