Modlitba

19. ledna 2013 v 23:02 | Sin Ister |  Please Talk to ME !!!

Kdybych se měl modlit, rozhodně bych se nemodlil k Bohu, aspoň ne tak, jak si většina lidí představuje. Prosil bych o pomoc Vyšší sílu a Vyšší spravedlnost. A neprosil bych o žádný dílčí hovadiny, prosil bych jen o to, aby mě v životě potkalo to, co mě potkat má, abych se mohl živit tím, co by mě dělalo šťastným.

Přemýšlím, jestli je všechno předurčeno nebo ne. Jestli se úspěšnej byznysmen má prosadit, protože to je napsaný, nebo si ten Osud vytvořil sám. Jestli se slaboch bude navždy utápět v sebelítosti proto, že mu to někdo předem napsal, nebo se od toho jen neumí oprostit a něco začít dělat.

Nebo neexistuje předurčení a je to tak, že život je plný křižovatek a je jen na vás, kterou se vydáte? Každý rozcestí, každá volba, vám dává možnost odvíjet odlišné reality a budoucnost. A co víc, podle některých teorií se všechny alternativní reality uskutečňují v jiných dimenzích. Šílenost.

Kdysi jsem dost času strávil samostudiem nativního horoskopu. Pár let. Pak jsem se na to radši vykašlal, protože je to moc nebezpečný. Někdy prostě radši nechcete vědět.

Jenže teď jsem na to zase mrknul znovu. Porovnal jsem všechny předpoklady s tím, co mě kdy potkalo a čemu dennodenně čelím. A po zádech mi přeběhl mráz. Všechno začalo dávat smysl. Skutečně mě potkaly věci, který tam jsou napsány.

Je to spíš tak, že se vám tam nepředvídá konkrétní věc, ale vaše předpoklady a vlohy do života. A přesně v tomhle duchu já žiju. Všechny eskapády a aféry přesně odpovídají. A dokážu odhadnout, co mě přibližně čeká. Je to šílený, ale je to tak. Spousta skládaček do sebe zapadne až po letech, to už jsem se mnohokrát přesvědčil.

Pořád tu jsme ale na jakési hrací ploše, kde jsou napsaný pravidla, ale děj se bude odvíjet jenom od stylu mé hry. Ale co si budeme namlouvat, ten styl je hodně ovlivěnej.

Chtěl bych vyslat modlitbu Vesmíru za naplnění jen těch věcí, co chci, za svůj lepší život a za lepší svět.

A taky bych poprosil o silnější vůli a menší ponorkovou deprivaci, které teď čelím.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Je autor tohoto blogu šílený?

Ano
Ne

Komentáře

1 Malleus Malleus | E-mail | Web | 20. ledna 2013 v 22:59 | Reagovat

Skutečně mnoho věcí zapadne do soukolí většího obrazu, avšak je otázka, zda se to děje prostě samo, či spíše je to sám člověk, který ty dílky poskládá a dá jim vlastní smysl.
Jak přesněji myslíš to, že tvůj styl hry je ovlivněný? Něco ve smyslu, že nezáleží na tom, co se děje, nýbrž na tom, jak se k tomu člověk postaví?

2 Sin Ister Sin Ister | 20. ledna 2013 v 23:05 | Reagovat

[1]: Myšleno je to ve vztahu k té teorii, že dostáváš do vínku předem daný předpoklady, který tě ovlivní v tom, jak se chováš, stavíš k problémům a všem věcem, co tě v životě potkají. Prostě teorie nativního horoskopu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama