Legální devastace co nechceš

14. ledna 2013 v 12:58 | Sin Ister |  World around Me

Zkoušky. Zkouškové období. Kdejaká pochybná blogová existence si o nich vylívá srdce. Já těch období zažil dost. A nebudu o nich plkat. Ale zjistil jsem jinou věc.

Tohle období se vyznačuje jistou devastací organismu. Možná to platí jen pro lidi jako já, nestudijní typy bez soustředění co neumí biflovat, těžící spíš s přirozené inteligence. Prostě pro tento systém neschopní volové.

Člověk pozoruje nejrůznější fyziologické změny. Nedostatek jídla a spánku a naopak přemíra kofeinu a mnohdy i nikotinu. Životní rutina je nabouraná věčným sezením na prdeli a čumění do blba, respektive do učení. Bolí vás klouby, pozorujete úbytek hmotnosti a úbytek svalové hmoty, nemáte chuť jíst, cítíte slabost po těle, hlava třeští, cítíte se podobně jako při braní piracetamu - a co teprve když ho do toho ještě berete. Mozek je dennodenně ždímanej a máte nejrůznější vize a myšlenky, kterejm se občas ani nestačí divit. A co teprve když přijde nějaká paranoia.

Tenhle stav se dá srovnat s efekty při dopování se nějakým farmakem nebo při dojezdu po nějaké akci. Ani jedno není moc fajn podstupovat.

S uvědoměním, že princip zkoušek funguje většinou víceméně na krátkodobé paměti, kdy to během pár dnů nasypeš do hlavy, na zkoušce to vysypeš na papír a za další dva dny zapomeneš, je to celý totálně absurdní. Ale že tenhle vzdělávací systém nefunguje úplně ideálně se přece ví dlouho.

Nastínil jsem individuální pohled a pocity plynoucí z mejch zavšivenejch zkušeností. Vzornejm studentíkům řeknu jen sorry, jste menšinová záležitost. Ale celkem vám závidím. Já sám jsem tak udřenej z učení během semestru že zkoušky jsou něco jako stažení zpátky na začátek. Nepřijemný.

Keep going

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Je autor tohoto blogu šílený?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama