Zamyšlení nad okamžikem zrození myšlenky

3. prosince 2012 v 22:42 | Sin Ister |  Please Talk to ME !!!

Jsem v podivném kruhu. Několikrát jsem sice měl nutkání napsat sem něco dalšího, ale spíš se mi teď všechno formuje do jiných útvarů. Začínám sbírat všechny svoje poznámky, probírat starý povídky a dávat dohromady knihu, jejíž koncept mám v hlavě už dva roky. Nechci nic slibovat, jednak protože jsem nevyzpytatelný, a taky proto, že dnešní doba není zrovna nakloněna novým spisovatelům, a už vůbec ne v naší krásné kotlině. Psaní je ovšem jeden z mála talentů, co mám. Začínal jsem ve školce, nejdřív to byly komiksy, s osvojením psaní a čtení jsem začal psát první útvary. Tohle všechno jsou možná jen sračky a kecám tu z horka, ale fakt je ten, že napsat knihu, co by pronikla na světlo širší veřejnosti, je jeden z mých snů. Mám v hlavě spoustu myšlenek, který potřebuju vyjádřit, jde jen o to přefiltrovat odpad, který patří sem na blog, a nechat si ten kvalitní zbytek, který použiju na tvorbu. Možná jsem šílenec, ale v posledních dnech cítím strašně silný tvůrčí vibe, a kdybych nebyl zaneprázdněn povinnostmi do školy nebo mými kamarády, co mě strhávají na temnou stranu síly, tak bych asi jenom psal, psal, psal. Jedno ale slíbit můžu. V budoucnu udělám všechno pro to, abych byl novej Palahniuk, Bukowski, Sapek, Remarque ... prostě všichni Králové dohromady. Chci stvořit temné naturalistické dílo s filosofickými přesahy psané jednoduchým a čtivým stylem, který bude v naší zemi do jisté míry revoluční. Mám na to? Ano! Vím, asi hodně nezvyklý zápis na místní poměry. Zatím se mějte, peace.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Je autor tohoto blogu šílený?

Ano
Ne

Komentáře

1 Lisbeth Lisbeth | Web | 7. prosince 2012 v 11:56 | Reagovat

Jsem ráda, že nejsem jediná, ,kdo by si přál být nový velikán literatury.
Btw, ty tvoje texty mi vážně prospívají. To jsou přesně ty věci, o kterých člověk přemýšlí, akorát málokdo je řekne nebo napíše natvrdo. A já se díky tomu přestávám stydět za svoje myšlenkové pochody. :D

2 Sin Ister Sin Ister | 7. prosince 2012 v 20:12 | Reagovat

[1]: Za nic se nestyď a pusť to ven ;)

3 Moss Moss | Web | 7. prosince 2012 v 20:28 | Reagovat

Také jsem toužil být obdivován lidmi a literatura je k tomu celkem vhodná.
Ovšem já jsem z toho vyrostl, přestalo mi totiž záležet na ostatních a teď mi jen stačí to, že mi nikdo nebude překážet a když ano, tak uhne.

Tím chci říci, že člověk by si měl uvědomit, že pokud nemyslí jako většina, tak svět zkrátka uměním neovládne.
A tímto zase myslím, zkrátka člověk musí psát o tom, co tu většinu zaujme, to znamená zanalyzovat tu většinu a dle určitých vzorců psát.
A tohle by si lidé měli před takovými sny uvědomit.

4 Sin Ister Sin Ister | 7. prosince 2012 v 20:39 | Reagovat

[3]: Nesouhlasím. Podle mě tvrdíš větší bullshit, než já ve všech svejch článcích zde. Díváš se na to z pohledu populárního umění (jinými slovy z pohledu sraček). Ale máš snad pocit, že největší autoři psali poplatně většině? OMYL! Bukowski, Orwell, Bradbury, celá Beat generation, Palahniuk a spousty dalších. Nejde o to analyzovat davy masa a kostí a pak jim psaním lézt do zadku, ale psát to co cítíš, nebo svým pohledem na svět. Tímhle se brnká na skryté struny, kostlivce ve skříni, pocity, vjemy, (...), lidí, a tohle chtějí lidi doopravdy číst. Dobře, někdo možná píše dokonale technicky a vhodně tematicky, ale tohle jde mimo mě. A další věc, kdo tu mluví o ovládání světa uměním? Tady jde jen o vylití duše na papír a stvoření něčeho hodnotného pro ostatní.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama