Průplach

16. prosince 2012 v 14:01 | Sin Ister |  World around Me

Jsem zase tu a mám nutkání něco napsat. Kdykoliv přijedu domů, padá na mě divná energie. Doma je to trošku znečištěný, hodně temna občas lítá ve vzduchu. A kromě toho tu není moc co dělat. Zahrabat se doma u PC nebo u knížek, nebo jít do nějaké putyky pokecat, případně to stejné u známých. To je vše a to se mi zdá trochu málo. Možnosti se snižují.

Zažil jsem tuhle středu jednu věc, která mě posunula zase o kus dál a opět zformovala spoustu mých myšlenek a názorů. Rozebírat to teď ale nebudu.

Místo toho napíšu, co všechno mě v poslední době sere.

Serou mě sociální sítě. Respektive sítě, který jsou založený na sdílení fotek. Proto mám rád twitter, tam je to skutečně o tom, co člověk napíše. A co zbytek? Je to jen o narcismu. Nafintit se, nafotit to, sdílet a zbytek dne počítat lajky a odpovídat na komentáře. Svým způsobem jsem tohle sabotoval už od začátku, kdy jsem naschvál sdílel různý úchylnosti, ale měl jsem tam i spoustu obyč fotek, na kterejch jsem fakt krásňoučkej. Ale konec. Už tam mám jen jednu + nějakej neutrální odpad z netu. Sledujete, co všechno sociální sítě nahrazujou? Čubka sdílí fotku v plavkách a dvacet random onanů, jejichž životní sexuální zkušenost je trojka sám se sebou, kdy jednu svoji ruku šuká a druhou si strká do řiti, tam hodí lajky nebo dvojsmyslný rádoby komenty. Takový internetový motýlí tance. Je to úplně dementní. Už toho mám dost, nebaví mě to, je to sračka. Bejvalka, která měla více osobností, z nichž jedna byla povrchní píča mi řekla, že by tam taky mohla dát spoustu svejch fotek, kde je nastrojená, ale neudělá to, protože by pak jiný holky kopírovaly její obleční, kterýho mimochodem měla fakt hodně, hodně, hodně moc. No chápete to? Testoval jsem i to, po čem lidi jdou ve statusech. Napíšu něco např. kvantové fyzice a ticho po pěšině. Napíšu o svém zlomeném srdíčku či o skvělé ožíračce a jsem rázem king. To je směšný. V tomhle se opět vymyká twitter, tam letí spíš cynycký, kriticko-agresivní věci, což je pořád lepší než toto. Ne, nechci nadávat na FB a spol. Jde jen o tu myšlenku tyto sítě využívat (např. komunikační klient, sdílení hodnot) a ne zneužívat ke své narcistické onanii a stavbě vlastních internetových pomníků, jak se to často zvrhává.

Co mě sere dál, je REKLAMA. Respektive jak je všude řečeno, co byste měli mít a co byste měli dělat, abyste byli správní lidé dle moderních norem. A opět se k tomu vztahujou lidi, co se s tím pak fotí na net atd. Kurva, já nepotřebuju nejnovější najky, nepotřebuju smart phony, nepotřebuju vědět, jaký parfém mě nejlépe definuje jako středostavovskýho čuráka na studiích. Neříkám, mám rád svoje hadry, který jsou nový, krásný, sladěný, drží se určitýho stylu, sluší mi atd. ale nikdy nechci, aby mi to přerostlo přes hlavu a já se fotil ve spodkách Calvin Klein před zrcadlem s rozkrokem vycpaným rulkou ponožek a pak se nad tím ukájel někde na fejsbuku. Nepotřebuju smartphone, mám lowend a píše, volá a vydrží mi nabitej několik dní v kuse. I když teda v rámci opisování ve škole bych si mohl pořídit něco lepšího, ale to je opět pouze v rámci efektivity a ne pózy. Když nad tím tak uvažuju, tak jediný, co je pro mě podstatný, je kvalitní zvuková aparatura, protože hudbu bezmezně miluju. A taky uvažuju o koupi čtečky, protože mám asi milion elektronickejch knih a koupě by se tak mohla čistě ekonomicky vyplatit. No nic.

Zmiňoval jsem se tu o nechuti do dalších vztahů. Je to tak. Nemám chuť ani sílu se přetvařovat, dělat milujícího a pozornýho zmrda a hlavně hledat nějakou normální ženu. Většina jsou kreatury. Hraje se to na prachy a úspěchy. Dá se říct, že mám obojí, ale proč se o to dělit s někým, kdo vás nenaplňuje? Všechno je asi stejně hlavně o sexu, protože tenhle magickej rituál nás ovládá vždycky v první řadě. Ale mít někoho jen na sex je taky divný, už jsem to zkoušel. Stejně jako jednorázovky. Naopak super je najít někoho, kdo sdílí všechny vaše sexuální perverznosti (myšleny jen ty kvalitní a dobré) a ještě se milujete. Jenže to pak zase většinou stejně nevydrží kvůli nějaké kravině, jako třeba auto nebo hodnoty. Takže je to všechno začarovaný a končím s tímhle tématem.

Serou mě holý lebky, co na každé fotce musí mít výraz dementa a zatnutý pěstičky v gardu. Asi proto, že jsem byl stejnej. Ale musel jsem si tím taky projít. Díky tomu vím, že to je jenom iluze síly. Stejně jako že většina napohled tvrdejch hochů by se zesrala při první ustřelené končetině. Všechna energie vydávaná na povrch je jen tenká skořápka, zatímco energie směřovaná dovnitř z vás dělá kovadlinu. A tahle tvrdá stylizace je určitě to první, stejně jako ejakulování agrese. Nech si to pro sebe a přetransformuj to a dočkáš se nenápadnýho človíčka, co masakruje kyklopy, když na to přijde.

Co mě ještě sere ... je toho dost, má cenu mluvit o systému a událostech kolem? Asi ne. Nemá cenu šířit sračky a negaci , radši se soustředit na to dobrý.

Četl jsem teď jednu knihu a dozvěděl se, že každý má svůj Osobní příběh, který když naplní, tak dosáhne štěstí. Zároveň je tam popsáno, jak taková cesta za naplněním probíhá. Naroubujte si to na svůj život. Já to udělal. Pak všechno začne dávat smysl a vy ztratíte všechen strach. Všechno, co vás potkalo, ať už dobrý nebo špatný, se sice může zdát jako gigantické problémy, ale nakonec to jsou jen malé kamínky zapadající do celkové mozaiky vašeho života. A pokud jste ještě mladí, tak to tak určitě mělo být a vy ještě pořád máte šanci kráčet po správné cestě. Jestli jste staří, dost možná je to už v prdeli a asi vám neumím poradit. Bohužel.

K nočním tvorům. Většinou píšu jen v noci, jako Bukowski. Dnes je vyjímka. Musel jsem dostat ven přebytek energie. Mám rád noci. V noci jsou všichni lidé herci. Říkal Belmonodo.

Maktub.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Je autor tohoto blogu šílený?

Ano
Ne

Komentáře

1 Aithra Aithra | Web | 16. prosince 2012 v 18:03 | Reagovat

Sere nás dost společných věcí, jak koukám. Fejsbuk je dobrý akorát... Chodím tam jen kvůli dvěma stránkám o muzice, jinak je to úplně zbytečné. Nepatřím mezi lidi, kteří se hroutí, jakmile jim nikdo nedá lajk na profilovku a stupidně si tam vylívají svoje "móc bolavý" srdíčka. Fakt hnus fialový. A to už vůbec nemluvím o všelijakých individuiích na síti, mezi jejichž zábavu patří mimo jiné i obhlížení fotek. Hlavně že tam jsou všichni "krásňoučcí".

K tomu Osobnímu příběhu - zní to celkem zajímavě, má to aspoň nějaký účinek?

2 Sin Ister Sin Ister | 16. prosince 2012 v 22:49 | Reagovat

[1]: Účinek? To je špatně pochopeno, ono se to nedá využít. Ono to tak prostě je, ať chceš nebo ne, takže se to dá jenom pochopit a přijmout =)

3 Aithra Aithra | Web | 19. prosince 2012 v 20:36 | Reagovat

Ach tak. Zase jsem něco pochopila úplně jinak, no nevadí. :-D Jen jsem chtěla dodat, že se Tvoje články čtou jedním dechem.

4 Krysa Paranoidní Krysa Paranoidní | 21. prosince 2012 v 10:25 | Reagovat

Hm..pěkný vyleješ tady že tě sere fejsbuk, vztahy, nácci a reklama to většinu lidí kteří nemají tak uplně sežvejkanej mozek. Podle mě nemá cenu stěžovat si na něco co stejně nemáš možnost změnit.  ...do toho pár řádků o tom jak mít zdání "naplněnýho života" mezi to něco o duševním posunu ale to už nerozvedeš, radši budeš dál kritizovat zřejmou lidskou stupiditu. Vlastně mě na tom baví ta slovní rozmanitost ale jinak je to z těch slabších...Fakt mě zajímá z čeho bude sestávat ta tvoje kniha. Hehe je konec světa, posun do jiný dimenze, kam se poděla dobrá karma ?

5 Sin Ister Sin Ister | 22. prosince 2012 v 11:53 | Reagovat

[4]: Co tím myslíš slabší? Tohle není článek, je to proud myšlenek, není dobrej ani špatnej, prostě jen je. Jo, uznávám, jsou to ohraný sračky, ale jsem ve fázi, kdy už je ze sociálního hlediska vážně přestávám zvládat, takže je tady aspoň trošku verbálně poseru.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama