Cítím dobrou karmu

7. prosince 2012 v 20:06 | Sin Ister |  World around Me

Zdravím všechny. Nemám moc čas, tak se pokusím co nejrychleji vysypat současné myšlenky a pak se vrátit k práci (dobře, spíš konečně začít s další prací).

Poslední dobou se navracím z tvrdé, hnusné, zlé a krvavé reality do duchovnějšího světa. Dobře, možná to zní bláznivě. Co to ten magor sakra říká? Slyšeli jste o proroctví Mayů? Špatná otázka. O tom slyšeli všichni. Nebude to konec světa, ale další civilizační level, duševní level, blábláblá. No a nevím, jak moc s tím souvisí právě Mayové a blížící se datum 21.12.12, ale ... trošku víc zeširoka, poslední dva roky se mj. zajímám hodně o duševní rozvoj, který mi má pomoct žít a dosahovat cílů, no a v roce 2012 se to hodně vystupňovalo. Jasně, kontakt s hnusným reálnem člověka občas vykolejí a postaví do jiné roviny, kde je z něj zase vygumovaný stroj, kolečko ve shnilém systému, ale s nakopáním většiny stínů doprdele se poslední dobou opět usilovně soustředím. Zkoumám sebe, svoji mysl a duši. Věnuju se tomu, myslím pozitivně. Nejsem šílenej hipík. Je třeba udržovat symbiózu mezi tvrdým materialistou a duchovním osvícencem, evolucí myšlení. A daří se mi to. Soustředím se na duchovno a je mi pomalu líp než kdy dřív. Energie, vibrace, mysl. Blábláblá. Dnes v noci jsem měl opravdu podivný a silný zažitek při meditování. Jo, čtete dobře, medituji a je to doslova očista. Dělá to i David Lynch. A to je jen začátek. Myslím, že lidstvo čeká velká katarze. Snad to nebude následkem války, to si ani nemyslím. Myslím, že to bude spočívat v katarzi myšlenkové a hodnotové. Doufám, že tomu tak bude.

Dobře, zpět k té zlejší dušičce. Utratil jsem nějaký prachy za knihy. Strašně dlouho jsem si nekupoval knihy, když nepočítám učebnice, teď se to snažím napravit. Tyhlety peníze nejsou vyhozený. A vůbec, co s penězma? Pořád na nich lpět? Peníze znamenají jedno jediné: svobodu, nezávislost. To je jedinej důvod, proč je mít. Ale jinak? Nejsem takovej duševní naháč, abych fetoval prachy a ukájel se nad tím, že jich mám pořád víc. Peníze jsou jen prostředek. Ať si říká kdo chce co chce, je lepší být bohatý než chudý, stejně jako je lepší být chytrý než blbý. Ale je to nastaveno systémem. A systém je třeba vylepšit. Vylepšit v tom smyslu, aby lidé neměli zničené životy jen na základě nedostatku peněz, aby taky mohli dělat to, co je činí šťastnými, aby je nic nenutilo tyto věci opouštět kvůli penězům. Jak to udělat, nevím, zkuste se zeptat třeba Karla Janečka (největší BOREC kterýho sem v celym svym životě viděl). Koukněte na jeho přednášky, má jich na youtube fakt hodně.

Ano, racionální stránce mého Já se to asi moc nelíbí, ale na základě zkušeností a pocitů, které mě potkávají, se pomalu začínám odklánět od tvrdého, cynického kapitalisty-materialisty (neboli zmrda) k duševně vyrovnanému a rozvíjejícímu se člověku. Chce to jen zkombinovat s vyděláváním peněz a budu nejšťastnější (tím myslím dělat práci, která mě bude zajišťovat, abych se mohl věnovat svému nitru). Mám svoji teorii, že pokud pozitivně rozvinete svoji mysl a dostanete se do duševní rovnováhy, přijdou s tím i materiální statky (budete-li chtít). A vůbec, je třeba se na svět dívat konstruktivně a ne destruktivně.

Vesmír je jeden velký organismus plný energie, jen ho musíte umět používat.

Okej, uznávám, že tu sklouzávám na netypickou polohipísáckou frekvenci, někdo mě asi celou dobu fakuje. Asi balancuju na pomezí různých asijských náboženství, jenže to má jednu nevýhodu, a sice že mám fobii ze všech těch tibetskejch hábitů, bosejch noh, fousáčů, jogínů, fakírů, snědejch podivínů atd. To se mi vážně nelíbí, nic proti, ale nechtěl bych tak vypadat ani žít. Jde ale o tu moudrost, kterou tato učení obsahují, a o její aplikaci na moderní svět a lidi. Toť vše. Nebudu se oblíkat do prostěradla, malovat si na čelo tečku a rozdávat v sandálech na hlavasu knížky o Buddhovi, to fakt ne. Ale ani to neodsuzuju, jen je to jinej svět.

Nejradši bych si dal nějaký super vhodný označení pro můj pohyb v těchto aktivitách. Třeba Alchymista, ale to by spíš souviselo s tím, že si rád doma vyrábím pyrotechniku. Necromancer zní fajn a hodí s to k pár fotkám, co jsem teď stvořil, ale je to temný a opak téhle filosofie, to nechceme. Zatím zůstanu u pracovního názvu Cestovatel po sférách.

Tha mi ag dol.
Na závěr dvě věci. Výborný dokument o roce 2012 a evoluci (už žádný zkurvený apokalypsy). Nezapomeňte zapnout titulky.

Druhá věc: zkuste pravidelně každý den meditovat a uvolnit se, je to skvělý pomocník na uniknutí z reality a zbavení se stresu. Vážně se to vyplatí.

Hlavně žádný strach a stresy, všechno bude tak jak má a dopadne to dobře.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Je autor tohoto blogu šílený?

Ano
Ne

Komentáře

1 Malleus Malleus | E-mail | Web | 24. prosince 2012 v 1:35 | Reagovat

Alchymista i Cestovatel jsou dobré tituly. Shledávám tady zvláštní mixturu, snad je to dáno onou proměnou, vývojem, evolucí. Možná kráčíme odlišnými cestami, ale věřím, že Cíl je stejný či alespoň podobný. Snad je to skutečně jakési cosi, předěl věku lidstva, který postrkuje a formuje nové generace. Přeji Ti na Tvé Cestě úspěch.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama